مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1403/04/03 01:44:19
کد خبر: 4738

به همت خانواده خیر مدرسه ساز زنده یاد احمد باباخانی؛

اولین مدرسه خیر ساز اوتیسم کرمانشاه افتتاح شد

مدرسه اوتیسم زنده یاد احمد باباخانی نخستین مدرسه اوتیسم کرمانشاه بوده که با ۱۵ کلاس درس و فضاهای کارگاهی در فضایی به وسعت ۱۰۳۵ متر احداث شده است.


به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه به خدمات دولت سیزدهم دولت شهید رئیسی اشاره کرد و با بیان اینکه امسال اعتبارات آموزش و پرورش استان کرمانشاه ۱۰ برابر تخصیص یافته است گفت: در طول دولت سه ساله شهید رئیسی بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه آموزش و پرورش اختصاص یافته است.

وی همچنین به در دست ساخت بودن خوابگاه ۲۶۰ تختخوابی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان کرمانشاه اشاره کرد و ابراز داشت: امیدواریم  این خوابگاه در راستای کمک به معلمان و دانشجویان معلم تا ۲ ماه آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

در ادامه مرزبان نظری مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه نیز در حاشیه افتتاح این مدرسه، گفت: مدرسه اوتیسم زنده یاد احمد باباخانی نخستین مدرسه اوتیسم کرمانشاه است که با ۱۵ کلاس درس و فضاهای کارگاهی در فضایی به وسعت ۱۰۳۵ متر احداث شده است.

نظری افزود: برای ساخت این مدرسه خیر ساز ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده که ۴.۵ میلیارد تومان آن توسط خانواده خیر مدرسه ساز مرحوم احمد باباخانی تامین شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه تصریح کرد: امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت همزمان ۱۳ پروژه آموزشی و ورزشی با زیربنای ۷۵۰۰ مترمربع در قالب پروژه‌های چله خدمت در استان افتتاح شد.

گفتنی است مراسم کلنگ زنی مدرسه خیر ساز ۱۵ کلاسه «حشمت الله عیوضی» در منطقه جعفرآباد شهر کرمانشاه همچنین دستور ساخت مدرسه فرسوده دولتی همجوار آن با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان از دیگر برنامه های وزیر آموزش و پرورش بود.«رضا مراد صحرایی» وزیر آموزش و پرورش عصر امروز شنبه به  همراه خان محمدی رئیس سازمان نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس کشور وارد کرمانشاه شد و پس از افتتاح و کلنگ زنی پروژه های آموزشی و ورزشی با امام جمعه کرمانشاه نیز دیدار و گفت و گو کرد.


اشتراک گذاری