مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1403/02/26 20:01:44
کد خبر: 4678

به میزبانی استان فارس ،

کمیسیون بین الملل خیرین مدرسه ساز خارج از کشور در شیراز برگزار شد

کمیسیون بین الملل خیرین مدرسه ساز خارج از کشور با حضور جمع کثیری از خیرین بعداظهر امروز ، 26 اردیبهشت ماه سال جاری در شیراز برگزار شد.


به گزارش خبرنگار چامعه خیرین مدرسه ساز کشور ،کمیسیون بین الملل خیرین مدرسه ساز خارج از کشور ، به میزبانی و میهمان نوازی استان فارس ، به ریاست دکتر میر باقری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس و با حضور دکتر خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ، حاج اکبر ابراهیمی نماینده وزیر آموزش و پرورش در جامعه خیرین ، دکتر ایمانیه استاندار فارس ،دکترسهرابی مشاور وزیر امور خارجه کشور و رئیس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور ،مهندس جعفری مدیر عامل جامعه خیرین ، اعضای محترم هیات مدیره جامعه خیرین آقایان مهندس قلم چی ، مهندس شاهسوارانی، حاج آقا شاه حسینی ،دکتر ملا احمدی ، نمایندگان کارگروه بین الملل در استانها ، اعضای کمیسیون های جامعه خیرین ، موسسات ونهادهای مردمی ، خیرین ملی ، اعضای مجمع خیرین ، آموزش و پرورش و نوسازی فارس و ...... برگزار شد.

دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس ، در ادامه این مراسم ضمن خیر مقدم و گرامیداشت با اشاره به اینکه خیرین یک و نیم میلیارد در امر بهداشت و درمان و بیش از چهارصد و سی و پنج میلیارد تومان در بحث توسعه فضاهای آموزشی در این استان مشارکت داشته اند افزود : از خیرین می خواهیم مشکلات خود را در توسعه فضاهای آموزشی به سمع و نظر ما برسانند .
وی در ادامه از خیرین خواست در احداث و تکمیل دانشگاه فرهنگیان این استان که پذیرای بیش از 7 هزار دانشجو است مشارکت نمایند.
استاندار فارس با اشاره به کمبود مدارس اوتیسم و استثنایی در این استان تصریح کرد: یکی از برنامه های دولت تبدیل پنجاه درصد مدارس به هنرستان است که امیدواریم با حمایت خیرین بتوانیم در تجهیز و ساخت هنرستان ها همت بگماریم.
احیا مدارس خارج از کشور یکی از اولویت های کارگروه امور بین الملل
دکتر میر باقری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس ، عضو هیات مدیره جامعه خیرین ، رئیس کارگروه امور بین الملل جامعه در ادامه این مراسم ، ضمن خیر مقدم به میهمانان و خیرین بین الملل ، دهه کرامت و ایام میلاد امام رضا (ع) را تبریک گفت و اظهار داشت : هدف این جلسه حضور وتکریم از خیرین است و حضور بیش از 30 نفر از خیرین خارج از کشور در این جلسه را ارج می نهم .
وی در ادامه گزارشی در خصوص کارگروه امور بین الملل اهداف و اقدامات انجام شده توسط این کارگروه را ارائه داد و بیان کرد : بسط و گسترش فرهنگ مشارکت کار خیر ، احیا مدارس خارج از کشور یکی از اولویت های این کارگروه است تا فرزندان ما در خارج از کشور به دور از فرهنگ و هویت ایرانی رشد نکنند.
دکتر میر باقری خاطر نشان کرد: کارگروه امور بین الملل به طور جدی همراه مجامع خیرین مدرسه ساز و با سه بازوی ، آموزش و پرورش و سازمان نوسازی و وزارت امور خارجه فعالیت می کند.
ساخت 54 کلاس درس به همت حاج اکبر ابراهیمی / هوشمند سازی 300 مدرسه بنیاد قلم چی
محمد خلیل خرد مدیر کل نوسازی مدارس فارس در این مراسم از تلاشهای شبانه روزی رئیس مجمع ، مدیر عامل فارس تقدیر کردو گفت : 300 مدرسه در این استان توسط مهندس قلم چی هوشمند سازی خواهد شد.
وی ادامه داد: امروز ساخت 40 مدرسه کانکسی با 54 کلاس درس به همت حاج اکبر ابراهیمی آغاز شد که جا دارد از خیرین تقدیر و تشکر کنیم .
پزشک ایرانی مقیم آلمان دغدغه اش ساخت مدرسه است
داریوش گنجی خیر نیک اندیش خارج از کشور که تا امروز در احداث 7 مدرسه برای دانش آموزان و دو مدرسه اوتیسم مشارکت داشته یکی دیگر از سخنرانان این نشست بود که معتقد است لذت مدرسه سازی ، لحظه ای است که دانش آموزان با شادی و خنده سر کلاس حاضر می شوند .
وی در ادامه از مسئولین و دولت خواست در رفع مشکلات خیرین در تکمیل پروژهای نیمه تمام ، بحث مالیات مدارس خیر ساز و ... اقدام نمایند.
گفتنی است : این خیر نیک اندیش ، 5 مدرسه 12 کلاسه هم در دست ساخت دارد .
حاج اکبر ابراهیمی از ساخت 100 مدرسه اش می گوید
در ادامه حاج اکبر ابراهیمی خیر نیک اندیش مدرسه ساز که تا به امروز در ساخت بیش از 100 مدرسه مشارکت داشته اند در خصوص آب رسانی به روستاها ، ساخت مدارس کانکسی در مناطق کم برخوردار ، گزارشاتی را ارائه داد.
گفتنی است : پیشرو در مدرسه سازی و آب رسانی ایران در امر حمایت از زنان سرپرست خانوار ، ایتام و ... نیز اقدامات ارزشمندی انجام داده اند .
مشارکت ایرانیان خارج از کشوردر حوزه بهداشت ،درمان و مدرسه سازی
دکتر عبدالله سهرابی مشاور وزیر امور خارجه کشور و رئیس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که تا به امروز اقدامات مهمی در رفع مشکلات خیرین در حوزه مدرسه ساز ی داشتند در ادامه اظهار داشت :ایران از حیث پراکندگی جمعیت در دنیا رتبه اول را دارد و امروز خیرین خارج از کشور مشارکت 1400 میلیاد تومانی در حوزه بهداشت و درمان داشته اند .
خیر مدرسه ساز کرمانی مشوق خود را در عرصه مدرسه سازی همسر و فرزندانش می داند
دکتر عباسلو خیر نیک اندیش مدرسه ساز خارج از کشور متولد روستای پوزه کوه استان کرمان از دیگر خیر نیک اندیشی بودند که در این مراسم تا به امروز 40مدرسه در 10 هزار مترمربع بنا کرده اند.
وی می گوید : اولین مدرسه را در زادگاهم روستایی که متولد شده بودم بنا کردم و امروز چهلمین مدرسه را در حال ساخت داریم .
وی با اشاره به اینکه ، همسر و فرزندانم همواره مشوق من در امور خیر بود اذعان داشت : بهتر است بارخود را با انجام کار خیر سبک تر کنیم .
ساخت 583 مدرسه توسط موسسه مهر گیتی
خانم گیتی نژاد مدیر موسسه مهر گیتی در ادامه این مراسم اذعان داشت : تا به امروز 583 مدرسه توسط این موسسه بنا شده است .
وی با تاکید بر اینکه بیش از 40 درصد مدارس ما خیرین خارج از کشور هستند که از ما فقط صداقت می خواهند افزود: افتتاح حسابی برای خیرین خارج از کشور برای تسریع امور مالی ساخت مدارس خیر ساز ، ساخت هنرستان ها ، نگاه ویژه به خیرین خارج از کشور ، تکمیل پروژهای نیمه تمام خیرین از جمله مواردی است که می بایست مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.
مهندس سید محمد رضا جعفری مدیر عامل جامعه خیرین در ادامه پیام دکتر قفلی را قرائت کرند.
در ادامه آقایان پیروزان ، مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران ، حاج آقا فخاری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرکزی و نماینده این استان در کمیسیون بین الملل ،حاج اقا نیاکان رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان ایلام مواردی را مطرح کردند.
دکتر رونقی خیر مقیم آمریکا در ادامه گفت : خوشبختانه مشکلات فضاهای آموزشی تا حدودی در حال برطرف شدن است . اصل موضوع اموزش و پرورش در دنیا نیاز به تغییر دارد و باید کاری کنیم آموزش و پرورش گام بزرگی با توجه به نیاز و توانایی دانش آموز بردارد.
در این مراسم از محمد مهدی نجات از خیرین مدرسه ساز استان شیراز که تا کنون 18 باب مدرسه در غالب 103 کلاس درس در استان آذربایجان غربی احداث کردند قدردانی شد.
دکتر ملا احمدی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان نیز در این مراسم اذعان داشت : جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، نقطه اتصال ایرانیان خارج از کشور و داخل است ک بتوانند برای رکن اساسی کشور که امر آموزش و پرورش است گام بردارند .دستان شما را می فشاریم که تمام تلاش خود را در این عرصه به کار می گیرید.
دکتر خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه با اشاره به اینکه ، برای احداث هنرستان ها ، مدارس بزرگ مقیاس و ..... نیاز به حمایت خیرین داریم گفت: دست تک تک شما خیرین را می بویسم برای کار بزرگی که انجام می دهید. همه ما محصول مدرسه ای هستیم که در آن درس خواندیم .توجه به خیرین خارج از کشور می تواند ما را به سمت اهدافمان سوق دهد .
وی با تاکید بر اینکه ، زیر بنایی ترین کار مدرسه سازی است ادامه داد : ما نیاز داریم روزانه ، حداقل 100 کلاس درس تحویل بدهیم تا به سمت استانداردهای جهانی حرکت کنیم .باید زیر ساخت های انتقال مالی بدون اینکه محدودیتی برای خیر ایجاد نماید را ایجاد کنیم .


نزاکت اللهیاری

 

 

 

 


اشتراک گذاری